پلنگ سرگردان در خیابان‌های قائم شهر+ فیلم

یک قلاده پلنگ بالغ و سرگردان صبح امروز برخی خیابان های قائم شهر را جولانگاه خود کرده است.

یک قلاده پلنگ بالغ صبح امروز یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه بر بالای یکی از ساختمان‌های خیابان ساری شهر قائم شهر مشاهده شده است.

بر اساس تصاویر دریافتی و مشاهده شاهدان عینی این پلنگ در تاریکی هوا ابتدا وارد خیابان ساری شهر قائم شهر شد و از یکی از ساختمان های تجاری مسکونی بالا رفت و مدتی در آنجا ماند اما با روشن شدن هوا و حضور مردم که برای انجام کارهای بانکی به این ساختمان مراجعه کرده بودند به هیجان آمد و پس از پایین آمدن از ساختمان در اطراف شروع به جولان دادن کرد.

عرب رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قائم شهر گفت: این قلاده پلنگ بالغ ساعت ۶ صبح امروز یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه بر بالای ساختمان بانک صادرات شعبه خیابان ساری شهر قائم شهر مشاهده شد و با نزدیک شدن مردم پلنگ به بالکن این بانک رفت.

 

ماموران انتظامی و محیط‌زیست نیز بعد از دریافت گزارش در حال بررسی وضعیت و به دام انداختن این حیوان هستند و از شهروندان حوزه خیابان کارگر قائم شهر نیز خواسته اند از منازل خارج نشوند.

محیط زیست می گوید با توجه به اینکه در اطراف قائم شهر مکانی برای زیست این گونه حیات وحش وجود ندارد به احتمال زیاد این حیوان خانگی بوده و از قفس رها شده است.

پلنگ قائم شهر زمین گیر شد

روابط عمومی محیط زیست مازندران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد : پلنگ سرگردان با استفاده از تفنگ بیهوشی در یکی از باغ‌های اطراف راه آهن قائم شهر زمین گیر شد

.این پلنگ برای انجام آزمایش‌ها در حال انتقال به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری است

بر اساس گزارش محیط زیست مازندران ۱۰۰ قلاده پلنگ‌ها به شیوه ردزنی در استان مشاهده شده اند اما پیش بینی می‌شود جمعیت این گرب سان در جنگل‌های استان به بیش از ۱۵۰ قلاده برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *